KVM Switch Nedir?

Paylaş

KVM aslında klavye, mouse, monitor ‘ün kısaltmasıdır. KVM switch açılımından da anlaşılacağı üzere, birden fazla bilgisayara tek bir klavye, mouse, monitor ile erişim sağlanmasına yarayan bir donanım cihazıdır.

Her bir cihazın VGA, mouse, klavye girişini KVM cihazına bağlayarak erişim sağlanabilir. KVM cihazının arayüzüne bağlanılarak, KVM cihazına bağlı olan cihazlar arasından geçiş yapılarak kontrol edilebilir.

Genelde kullanım kolaylığı sağladığı alan veri merkezleridir. Kullanıcı herbir sunucuya klavye mouse ve monitör bağlamaktanda tek KVM switch üzerinden birden fazla cihazı yönetebilir ve bu cihazlar dışardan da bağlanabilir. Örnek olarak aşağıda bir KVM switch görmektesiniz.

Genelde bu büyüklükteki KVM switchler birden fazla sunucu barındırılan veri merkezi veya ofislerde kullanılmaktadır. Kvm switch başlı başına direk kullanılamaz. Cihazlara bağlantı sağlayabilmeniz için aşağıda görmüş olduğunuz aparatı da almanız gerekmektedir. Bu aparatlar sunucu veya cihaz marka modellerine göre değişiklik gösterse de işlevi aynıdır.

Devamını Oku

Son Paylaşılanlar