Server 2016 Kurulumu

Paylaş

Server 2016 kurmak için ilgili dosyaları bir usb belleğe yazıp boot etmek yeterli olacaktır. Sonrasında aşağıdaki işlemleri sırasıyla yaparak işletim sistemini kurmuş olacağız.

Boot ettikten sonra karşımıza gelecek ekran aşağıdaki gibidir.

Bu ekranda klavye ve dil ayarlarını yapıyoruz. Buradaki ilgili işlemleri yaptıktan sonra bir sonraki ekrandan,

“Install Now” diyerek kuruluma başlıyoruz.

Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Burdan kuracağımız paketi seçiyoruz. Biz grafik arayüzü olan “Standart Desktop Experience” paketini seçip kuruluma devam ediyoruz.

Buradaki paketi seçtikten sonra bize lisans koşullarını kabul etmemiz için bir sayfa çıkarıyor. Burada lisans koşullarını kabul ettikten sonra “Next” diyerek devam ediyoruz.

Kurulumu iki şekilde yapabiliyoruz. Kurulum yapacağımız cihazdaki mevcut işletim sistemi upgrade yapabilir veya sıfırdan istediğimiz bir hardiski bölerek kurulum yapabiliriz.

Biz burada “Custom” diyerek disklerimizi ayarlamak için ilgili ekrana giriyoruz.

Yukarıda görüldüğüm üzere karşımıza cihazımıza bağlı hardisk gözükmektedir. Diskimizi seçerek “Next” diyerek kurulumu başlatıyoruz.

Kurulum tamamlandığından işletim sistemi kendini yeniden başlatıcaktır. Sonrasında bizden administator şifresi oluşturmamızı isteyecektir. Administrator şifresini de oluşturduktan sonra oturum açabilirsiniz.

Devamını Oku

Son Paylaşılanlar