Udemy Juniper Temelleri Eğitimi

0
1

Merhaba,

Kursumuz, Juniper Networks alanında size beceri ve yetenek kazandırmak, yetkinliklerinizi geliştirmek üzere hazırlanmıştır. Hazırlanan konu başlıklarıyla beraber bu konu başlıkları hakkında bilgi sahibi olacak, farklı bakış açıları kazanabileceksiniz.

Kurs ile birlikte;

– Juniper Cihazları Tanıma

– Juniper Çalışma Mantığı

– Juniper CLI

– Juniper Temel Konfigurasyon

– Yardımcı Programları Tanıma

– Monitoring

gibi konu başlıklarını inceliyor ve öğreniyor olacağız. Sanal Juniper cihazlarımızın üzerinde çeşitli konfigürasyonları da beraber yapıyor ve görüyor olacağız. Bu işlemler sırasında ise iş hayatından da  örnekler ile konuları pekiştireceğiz.

Juniper tarafını tanıyor olacağımız kadar, network alanında kullandığımız terimleri ve protokolleri de görüyor, uyguluyor olacağız.

Kurs sonunda hedefimiz sizin JunOS tarafında rahat işlem yapmanızı sağlayacak beceriler sağlamaktır. Burada sadece bu kurs ile değil, sizin pratik ve çalışmanızı gerektirecektir. Komut satırı ile tanışmak ve bu alanda birçok alanda konfigürasyon yaparak becelerilerimizi fazlasıyla geliştiriyor olacağız.

Burada Juniper cihazlarımızı EVE-NG ortamında çalıştırıyor ve test ediyor olacağız. IP adreslerini nasıl yapılandıracağınızı, bölgeleri nasıl ayarlayacağınızı, statik yönlendirmeyi, yönlendirme protokollerini, vb. öğreneceksiniz.

Juniper genellikle diğer ağ sağlayıcılarıyla deneyim kazandıktan sonra kullanmaya başladığı bir cihazdır. Bu nedenle, “Ağ Temelleri, IP adresleme, TCP/IP, OSI Modeli” ve iki ana bilgisayar arasındaki “Temel İletişim” konularında temel becerilere ihtiyacınız olacak.

Son olarak misyonumuz kurs sonunda Juniper cihazını yapılandırma becerisini kazanmak. Bu becerimizi ise pratik ile zamanla daha da güçlendiriyor olacağız.

Aşağıdaki linkten eğitimimize erişebilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/juniper-temelleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz